Type your search terms above and press return to see the search results.

E. komercijos tinklaraštis

Internetinių svetainių dizaino tendencijos 2016 m. (II dalis)

Animacijos ir Mikro sąveikos

Ženkliai nukritus „Flash“ programinės įrangos populiarumui daugelyje svetainių, dizaineriai pradėjo ieškoti būdų tobulinti ir vystyti animacijos veiklą. Atsiradus mikro-tarpusavio sąveikoms, jos greitai išpopuliarėjo dėl teigiamų lankytojų atsiliepimų.

Mikro-tarpusavio sąveika – atsakas (animacija ar kiti pakitimai) į tam tikrus svetainės lankytojo veiksmus. Pavyzdžiui, lankytojui kuriant savo vartotojo slaptažodį spalvos nurodo jo stiprumą arba tekstas, kurio apimtis padidėja paspaudus žodžius „skaityti daugiau“.

18

Prototipai

Prototipas – pirminis pavyzdys, pagal kurį kuriami kiti tos rūšies produktai; visi elementai ir sprendimai, kuriuos lieka tik realizuoti. Užsakovams ir vykdytojams ne visada gali pavykti vienodai suprasti užduotį. Prototipe matosi visi puslapiai ir elementai, veikia aktyvios nuorodos, todėl matomas bendras rezultatas ir galima spręsti iškilusius sunkumus dinamiškoje erdvėje.

Programos skirtos prototipams kurti (pavyzdžiui, UX Pin ar Pixate) leidžia programuotuojams išbandyti įvairias įdėjas be nereikalingos painiavos. Dabar daugybė jų bando atrasti kuo tinkamesnę aplinką prototipams, kad jų darbas būtų efektingesnis ir tikslesnis.

Įrenginiai, pritaikyti internetui

Kasdieniame gyvenime mums pasitarnauja išmanūs laikrodžiai, virtualios ir papildytosios realybės įrenginiai, programinės įrangos varomi sensoriai ir kiti išmanieji. Pranašaujama, kad iki 2020 metų maždaug 34 milijardai naujovių turės tam tikrą interneto ryšio lygį. Tai 24 milijardais daugiau nei buvo 2015 metais. UX profesionalai, kurie nori išlikti rinkoje, privalo pereiti nuo standartinių ekranų iki pasaulio, paremto tarpusavyje sąveikaujančiais įvairiausiais įrenginiais.

„Nukopijuotas“ dizainas

Paplitus pigiems šablonams dauguma svetainių turi tik kelis esminius skirtumus – spalvas ir grafiką. Kai kurie  bando išsiskirti iš kitų pritaikydami pilno ekrano ar video fono elementus. Visgi supainioti vieną interneto svetainę su kita, naudojančia tą pačią techniką, vistiek yra labai lengva. Rekomenduojame kurti ir tobulinti savo dizainą taip, kad nebūtumėte tokie patys kaip ir kiti šimtai internetinių saitų.

Vis dėlto daugybė modernių svetainių turi „bazinius“ šablonus, kurie gali būti pritaikomi kiekvienai svetainei. UX labiau orientuojasi į personalizavimą nei naujų sąveikų kūrimą. Tai web ir UX dizaineriams leidžia susikoncentruoti tobulinant mikro-UX ir kitas tik pradedančias populiarėti šakas, pavyzdžiui, skirtingus prietaisus, pritaikytus internetui.

Didesnis dėmesys turiniui

Sėkmingos kompanijos kuria ne tik kokybiškesnius tekstus skaitytojams, bet ir koncentruojasi į kitokį turinio pateikimą. Pavyzdžiui, kuriami aiškinamieji video, kuriuose parodoma kaip geriausia naudoti bendrovės produktus.

Pagrindinis tikslas –  suteikti vartotojams informaciją, kurios jie jau ieško. Tokiu būdu užtikrinamas produkto lojalumas bei lankytojų ir svetainės tarpusavio sąveika. Taip pat rekomenduojame pridėti pasiūlymų skyrelį, kur lankytojai galėtų pateikti savo pasiūlymus turinio tobulinimui.

3

Reikia pagalbos? Kreipkitės į „Synergy Effect“ profesionalus ir gaukite nemokamą konsultaciją!

Apie autorių:

Daugiau kaip 10 metų specializuojasi web dizaino, UX/UI srityje. Sukaupta didelė patirties leidžia įsigilinti į kiekvieno projekto specifiką ir kurti aukščiausios kokybės produktus.

Oksana 

Ragauskienė

, Kūrybos vadovė

Naujausi straipsniai

Visi straipsniai