Type your search terms above and press return to see the search results.

E. komercijos tinklaraštis

UI ir UX dizaino skirtumai

UX (angl. user experience, liet. vartotojų patirtis) ir UI (angl. user interface, liet. vartotojų sąsaja) yra vieni dažniausiai painiojamų terminų.

Vienas iš labiausiai man patinkančių atitikmenų – skirtingų skaitmeninio produkto dalių apibūdinimas:

Jei įsivaizduojate produktą kaip žmogaus kūną, kaulai reprezentuoja kodą, kuris sukuria struktūrą. Savo ruožtu organai reprezentuoja UX dizainą: padėties įvertinimas ir optimizavimas prieš imantis veiksmų gyvybinėms funkcijoms palaikyti. UI dizainas – kūno vizualika, išvaizda, jausmais ir reakcijos.

Nesijaudinkite, jei vis dar neaišku. Imkimės kitos srities atitikmenų.

Jei UX ir UI pavaizduotume kaip maisto patiekimo procesą, UI taptų kūrybiškąja dalimi (lėkštės turinio patiekimas, produktų estetika, vizualika). UX galima būtų sulyginti su stalo kilimėliu, supjaustytais ingridientais, ant stalo padėta druska, pipirais, aliejumi, stalo įrankiais, gėrimais. Taigi UI būtų atsakinga už tai, ką mato akys, o UX už funkcionalumą.

UX dizainas rūpinasi vartotojų, kurie naudojasi produktu, komfortu, produkto efektyvumu, funkcionalumu. Šios savybės patikrinamos asmeniniu naudotojų testu, stebint vartotojų elgesį. UX dizaineris žino, kas yra produkto tikslinė grupė ir ko ji nori (norint tai sužinoti atliekamos apklausos, rinkos tyrimai, renkami, struktūrizuojami duomenys). UX dizainerių tikslas – išsiaiškinti, kokie yra vartotojų lūkesčiai ir kaip plėtoti įmonės veiklą.

UI dizainas atsakingas už produkto pateikimą, vizualinę komunikaciją ir kelio, kuris gali pasiekti tai, ką UX sukūrė, pasirinkimu. UI dizaineris UX dizainerių planus ir paverčia juos efektyviai veikiančiais įrankiais. Be kita ko jie koduoja vizualines judančias interakcijas, kurias dažniausiai kuria interaktyvumo dizaineris.

Abiem atvejais specialistai naudoja panašias programas, tačiau skirtingais tikslais. UI ir UX bendras tikslas – užsakovo įvaizdį pritaikyti tikslinių vartotojų poreikiams.

Trumpai tariant:

  • UX yra kokybiškų sąsajų tarp vartotojo ir įmonės plėtros ir tobulinimo procesas. UX atsakingas už tyrimo, testavimo, plėtros, turinio, prototipo kokybės testavimo procesus.
  • UI atsakingas už kiekvieno internetinio lango ar puslapio, su kuriais vartotojas turi sąsajų, dizainą bei UX dizainerių sukurto plano vizualinį pateikimą.

 

Apie autorių:

Daugiau kaip 15 metų vadovauja Synergy Effect komandai kuriant įvairaus sudėtingumo E sprendimus verslui: El. verslas, El. komercija, verslo procesų valdymo sistemos CRM, ERP, tarptautinės el. prekybos sprendimai. Nuolat savo žinias gilina rinkodaros, pardavimų, projektų valdymo ir web, mobile technologijų srityse. Turi sukaupęs didelę patirtį dirbant tiek su labai stambiu verslu, tiek su starup'ais.

Tomas 

Vilmanas

, CEO, owner

Naujausi straipsniai

Visi straipsniai