Type your search terms above and press return to see the search results.

E. komercijos tinklaraštis

Svarbiausi dalykai, kuriuos turite žinoti apie e-komercijos platformas

Ne viena įmonė, nepriklausomai nuo turimos patirties elektroninės komercijos srityje, susiduria su klausimu, kokią valdymo platformą geriausia pasirinkti naujai ar atnaujinamai parduotuvei.  Ne paslaptis, kad pasaulyje e-komercijos valdymo platformų gamintojų – daugybė, o informacija, gaunama apie jas, skirtingai interpretuojama.

Jūsų patogumui pateikiame trumpą kelių platformų apibendrinimą:

  • Woocommerce tinkama naudoti, jei reikalinga paprasta elektroninė parduotuvė (prekių katalogas + atsiskaitymas).
  • WordPress, priešingai nei Lietuvoje vyraujanti nuomonė diktuoja, tinkamas ne tik tinklaraščiams. WordPress užima apie 25% pasaulinės e-komercijos platformų rinkos. Sparčiai tobulėjanti sistema turi didelį būrį sekėjų, naudojančių ją įvairiausio pobūdžio bei sudėtingumo projektams.
  • OpenCart, Magento, PrestaShop ir panašios platformos diegiamos kai kuriamas vidutinis, stambus ar labai specifinis verslas su dideliu operacijų kiekiu, įvairiomis programinėmis įrangomis, plačiu prekių asortimentu.

E-komercijos platformų naudojimą elektroninėse parduotuvėse pasauliniu mastu rasite čia: https://www.mister-wp.com/plugin/woocommerce/.

Diegiant skirtingas platformas tenka spręsti skirtingus uždavinius. Jei trūksta funkcionalumo, reikia programuoti. Jei platformai funkcionalumo pakanka, galima ją tiktai konfigūruoti. Jei funkcijų per daug, derėtų jų kiekį sumažinti. Jei planuojama kurti daugiau nei įvaizdinę/reprezentacinę svetainę (el. parduotuvę, specializuotą produkcijos katalogą, B2B (angl. business to business) ar klientų savitarnos sistemą, integruoti kitas sistemas ar duomenis), būtina turėti specialiai parengtą projektinę medžiagą (interaktyvų prototipą, techninę-funkcinę specifikaciją, integracijų specifikaciją). Projektinė medžiaga reikalinga tam, kad kiek įmanoma detaliau būtų detalizuoti Jūsų poreikiai, objektyviai įvertinta darbų apimtis, rasti racionaliausi technologiniai sprendimai bei suvaldytos įvairios rizikos.

Galiausiai, galbūt Jūsų poreikius geriausiai atitiks Jūsų susikurta unikali sistema – jeigu turite tikslią viziją, norite kontroliuoti kiekvieną žingsnį ir turėti nepriklausomą platformą pagal tam tikrą karkasą (angl. framework) susikurkite ir vystykite individualią sistemą.

Vienos sistemos valdomos lengvai, kitos, nors sudėtingesnės, gali būti nesunkiai pritaikomos bei plečiamos, dar kitos yra paprastos, tačiau turi didelį sąrašą geros kokybės įskiepių (papildomų komponentų). Variacijų ir kombinacijų yra labai įvairių, be to, visos sistemos sparčiai keičiasi. Renkantis diegėją būtina įsitikinti, kad šis nuolat dirba su įvairiomis turinio valdymo ir e-komercijos sistemomis. Tik tada galima tikėtis, kad pasiūlyta sistema iš tikrųjų geriausiai atitiks konkretaus verslo poreikius.

Nežinote nuo ko pradėti? Reikia pagalbos? Kreipkitės į „Synergy Effect“ profesionalus ir gaukite nemokamą konsultaciją!

Apie autorių:

Daugiau kaip 15 metų vadovauja Synergy Effect komandai kuriant įvairaus sudėtingumo E sprendimus verslui: El. verslas, El. komercija, verslo procesų valdymo sistemos CRM, ERP, tarptautinės el. prekybos sprendimai. Nuolat savo žinias gilina rinkodaros, pardavimų, projektų valdymo ir web, mobile technologijų srityse. Turi sukaupęs didelę patirtį dirbant tiek su labai stambiu verslu, tiek su starup'ais.

Tomas 

Vilmanas

, CEO, owner

Naujausi straipsniai

Visi straipsniai