Komanda

Svetainės kūrimo komanda

Svetainės kūrimo komandos dydis ir gebėjimai labiausiai priklauso nuo jūsų interneto tikslų strateginės svarbos ir projekto biudžeto. Tačiau net ir mažesniam projektui reikia visos komandos. Įgyvendinant daugelį mažų ir vidutinių projektų, vienas asmuo negali atlikti daug užduočių tam reikia visos komandos.

Pagrindiniai svetainės kūrimo komandai reikalingi gebėjimai:

 • Strategija ir planavimas;
 • Projekto valdymas;
 • Informacijos architektūra ir vartotojo sąsajos projektavimas;
 • Grafinis dizainas internetui;
 • Interneto technologijos;
 • Svetainės programavimas.

Didesniuose interneto projektuose reikalinga daugiau gebėjimų.

 

Interneto komandos funkcijos ir atsakomybė

Pagrindinės interneto komandos funkcijos ir išplėstinės antrinės komandos funkcijos stambesniuose interneto projektuose:

 • Projekto kuratorius arba vykdytojas;
 • Interneto projekto vadovas:
  • Stambių projektų vadovas;
  • Kokybės užtikrinimo testuotojas.
 • Patogumo vadovas;
 • Informacijos architektas;
 • Meno vadovas:
  • Interneto grafikos dizaineris;
  • Interaktyvusis dizaineris (Flash, JavaScript, Ajax);
  • Medijų specialistas (fotografijos, iliustracijos, audiovizualiniai elementai, Adobe Flash).
 • Interneto technologijų vadovas:
 • Svetainės gamybos vadovas:
  • html puslapių koduotojas.
 • Svetainės redaktorius:
  • Svetainės tekstų kūrėjas;
  • Turinio srities ekspertas (turinio koordinavimas, tyrimai).

Štai kaip atrodo mūsų kūrybinė komanda:

 

Vadyba

Vadybos komandos darbas, tai gan sudėtigas procesas. Šis procesas skirtas norimam ir nustatytam tikslui pasiekti. Būtent vadybos komandai bedraujant su klientais analizuoja esamą situaciją ir formuoja kliento poreikius ir tikslus, rengia įvairius sprendimus, idėjas, atlieka projektų ar darbų planavimą, organizavimą ir kontrolę. Synergy Effect per 11 metų taip išvystė vidinius organizacijos procesus, komunikaciją, specialias priemones ir informacinius įrankius, taip kad šiandien gali užtinkrinti aukštą komandinės paslaugos teikimo kokybę.

                                         

Gamyba - programuotojai

Pradiniame kūrimo etape svetainės programuotojai  atsako už pirminių puslapių modelių, dizainų ir maketų konvertavimą į HTML puslapius. Suplanavus svetainę ir užbaigus dizaino bei informacijos architektūros planus, svetainės programuotojai kuriant HTML kodą, naudojant turinio valdymo sistemą (TVS) arba svetainės kūrimo programinę įrangą, pvz., Adobe Dreamweaver. Derindami su svetainės technine komanda, svetainės programuotojai paprastai atsako už pagrindinių puslapių šablonų XHTML kalba (Extensible HyperText Markup Language) ir pakopinių stilių schemų (css) kūrimą, puslapio kodo validaciją ir informacijos architektų bei svetainės grafikos dizainerių darbo surinkimą į užbaigtus puslapių šablonus, paruoštus turinio pildymui. Jei parengtam turiniui publikuoti naudojama TVS, reikia konvertuoti html/css puslapių šablonus į reikiamą formatą. Didesniuose projektuose svetainės programuotojai paprastai vadovauja dizaineriams, kurie užpildo puslapius turiniu, kiekviename puslapyje integruodami parengtus teksto, grafikos ir audiovizualinius elementus ir pateikdami nuorodas į didesnę svetainę, o dažnai ir kitus puslapius internete.

 

   

                                 

  

Kūrybos vadovė

Pagrindinė kūrybos (meno) vadovo funkcija yra bendras svetainės vaizdas. Jis apibrėžia svetainės tipografiją, vizualinės sąsajos dizainą, spalvų paletės standartus, puslapių išdėstymo detales ir užtikrina, kad svetainės grafika, fotografijos, iliustracijos ir audiovizualinių medijų elementai kartu sudarytų integruotą visumą. Kadangi pastarąjį dešimtmetį internetas tobulėjo, daugelis profesionalių grafikos dizainerių tapo specialistais, kuriančiais interaktyvias medijas kompiuterių ekranams ir gerai išmano vartotojo sąsajų dizainą, interneto navigaciją ir svetainių architektūrą. Mažesniuose projektuose patyręs interneto meno vadovas dažnai rūpinasi ne tik svetainės vizualiniu dizainu, bet kartu vykdo ir informacijos architekto bei patogumo vadovo funkcijas. Svetainės kūrimo ir planavimo etapuose meno vadovas kuria arba prižiūri, kaip kuriami vis sudėtingesni dizaino eskizai, iliustruojantys įvairius dizaino pasiūlymus projekto vykdytojui ir interneto komandai. Patvirtinus dizainus, meno vadovas prižiūri šių dizaino eskizų konvertavimą į detalias grafikos ir tipografijos specifikacijas, pagal kurias puslapių inžinieriai kuria HTML (HyperText Markup Language) puslapių šablonus. Stambesnėse organizacijose meno vadovas paprastai yra asmuo, turintis užtikrinti, kad naujo dizaino kūrimas atitiktų esamus įmonės tapatumo ir vartotojo sąsajos standartus.

Projektų vadovas  - informacijos architektas

Svetainės informacijos architektas organizuoja ir kategorizuoja svetainės struktūrą ir turinį. Jis daugiausia dirba pradiniuose projekto etapuose – projektavimo ir planavimo: rengia turinio kategorizavimo schemas, nuoseklią svetainės terminologiją, svetainės turinio struktūrą ir svetainės architektūros diagramas, paaiškinančias visą svetainės planavimą tiek vykdytojui, tiek interneto komandos nariams. Be to, informacijos architektai glaudžiai bendradarbiauja su svetainės dizaineriais kurdami puslapių maketus (wireframes) – schematišką puslapių išdėstymą, parodantį, kaip įvairios puslapių vietos bus naudojamos svetainės tapatumui, navigacijai ir turiniui. Puslapių maketai sukuria esminį ryšį tarp visos svetainės architektūros ir to, ką vartotojas mato kiekviename svetainės puslapyje. Jie parodo, ar lengva vartotojui rasti svetainės turinį ir funkcijas bei formuoja bendrą vartotojo patirtį. Informacijos architektai dažnai turi bibliotekininko išsilavinimą, naudoja valdomus žodynus, kruopščiai sukurtą turinio ir navigacijos nomenklatūrą bei paieškos metodus, padedančius vartotojams rasti reikiamą turinį. Pagrindiniai rezultatai, kurių tikimasi iš informacijos architekto, paprastai yra schemos ir diagramos: svetainės architektūros apžvalgos, puslapių maketai ir vartotojo sąveikos paaiškinimai. Ši vizualinė svetainės planavimo proceso reprezentacija svarbi komunikuojant apie svetainės struktūrą ir vartotojo patirtį su vykdytojais ir kitais komandos nariais, ypač back-end techniniais specialistais, kuriančiais interaktyvius svetainės elementus. Maketus ypač naudoja patogumo vadovas, bandydamas dizaino koncepcijas su vartotojais.

 

      

Interneto projektų vadovas

Interneto projektų vadovas koordinuoja ir komunikuoja apie kasdienį svetainės projekto įgyvendinimą, veikdamas pagal projekto aprašą, tikslus, biudžetą, grafiką ir planavimo etapuose nustatytus kokybės uždavinius. Projekto vadovas yra komandos narys, atsakingas už tai, kad visa komandos veikla būtų orientuota į strateginius svetainės tikslus ir siektinus rezultatus. Jis nuolat stebi projekto veiklos apimtį, užtikrindamas, kad komanda laikytųsi terminų ir neviršytų biudžeto. Projekto vadovas veikia kaip pagrindinis kontaktinis asmuo tarp interneto komandos ir vykdytojo bei valdo visą komunikaciją tarp interneto komandos kūrybinių, techninių ir gamybinių elementų. Didesniuose interneto projektuose projekto vadovas paprastai nėra praktinės kūrimo komandos dalis, bet mažesniuose vidiniuose projektuose vykdytojas, projektavimo ar techninis vadovas gali veikti ir kaip projekto vadovas svetainės komandai. Projekto vadovai rengia ir tvarko projekto planavimo ir strateginius dokumentus, biudžeto skaičiuokles, projekto grafikus ir Ganto diagramas, susirinkimų pastabas, apskaitos duomenis ir kitą projekto dokumentaciją, detalizuojančią komandos veiklą.

             

 

Įmonės vadovas

Pagrindinė įmonės vadovo užduotis - sėkminga organizacijos veikla, turi būti visi patenkinti: Klientai ir Darbuotojai.

 

 

 

Biuro vadybininkė

Tai darbuotojas, kuris užtikrina, kad įmonės darbai vyktų sklandžiai ir operatyviai. 

   

 

Finansininkė

Skaičiai, skaičiai, skaičiai ...

Mes esame nuostabiausi tada, kai dirbame komandinį darbą!


Informuojame, kad šiame tinklapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.Sužinoti daugiauSUTINKU